سلام به شمایی که من یه روزی حس و حال شمارو داشتم و درکتون میکنم با تموم وجودم.تو این نوشته راجع به زمان های بسیار کوتاه اما در عین حال بسیار پرارزش واستون بگم “زنگ تفریح درسی”

اول از همه ی سوال از خودم میپرسم و جواب میدم(عجب ادم هنرمندیم!)

سوالم: چرا اسمشو گذاشتیم زنگ های تفریح؟ اینکه همون درس خوندنه و درسم که هیچوقت تفریح نمیشه،اصلا درس و تفریح!!!!!

جوابم: راز تفریحی بودن این زمان ها مدت کوتاه اونهاست و همچنین نشاط و طراوتی که توش نهفتست،من تو دوران کنکوریم اینو خوب درک کردم که وقتی زمان خوندن طولانی میشه غول بدترکیب خستگی قوی تر میشه و در صورت ادامه خیلی راحت ادمو قورت میده!(ژانر تخیلی شد)

بعدشم حتی اینم درک کردم (کلا درکم بالاست :دی)وقتی درسی که بلد نیستی رو میخونی همه چی بدتره تا تو چیزیو که قبلا خوندیو بخونی.تو این زنگ تفریح شما نه مشکل خستگی دارین و نه مشکل چیزای جدید و عجیب و غریب! و از همه مهمتر شاخ درسای حفظی و نیاز به تکرارم حل کردین

زنگ های تفریح درسی

زنگ تفریح و دسر غذای کنکوری ها !

بریم سر اصل مطلب،شما به عنوان یه کنکوری به تبع تو برنامه ریزی تون زمان های چندین ساعته واسه خوندن درسا دارین که البته یه برنامه ریزی درست و اصولی حتما اینجوریه اما عقیده ی من اینه که برنامه ریزی ای کامله که شامل زنگای تفریح درسی باشه(ینی زمان های کوتاه بسیار مفید).

این زمان ها رو به دسر غذا تشبیه می کنم و اول مواد لازمشو میگم براتون:

۱.زمان،یک ربع تا نیم ساعت

۲.دروس لازم(زبان،ادبیات،معارف و بقیه به دلخواه آشپز..نه نه ببخشید،به دلخواه شما)

۳.افزودنی ها: دست نوشته ها و خلاصه برداری ها و یا استفاده از کتاب های کوچیک و تخصصی خاص تو بازار(خراب شه این بازار)

۴.نمک و فلفل به مقدار.. نه فلفل به مقدار لازم اما نمک نمی خواد،می دونم خودتون با نمکید مثه خودم!!  :دی

و حالا دستور پختنش (کلا تو این دوران دنبال خوردن باشین):

تو برنامتون بعد از اینکه واسه هرروز دروسی که باید بخونین رو نوشتین دو تا سه تا زمان یه ربه تا نیم ساعته(پدر ایهامو دراوردم با جملم)ته هرروز بذارین، ته برنامه بنویسید اما هر وقت دلتون خواست و از درسای طولانی خسته شدین سراغشون برید البته زمان اصلیشون همون شباست.

چه دروسی در زنگ تفریح خوانده شوند ؟!

مهمترین بحث اینجاست که واسه چه درسایی اینکارو کنید؟ وقتی شما خوب این روش رو درک کردید گذاشتن کدوم درسا سلیقه ای میشه و بستگی به نحوه ی خوندن خودتون داره اما واسه شروع من خودم بهتون پیشنهاد میکنمشون.

به نظر من دروسی لیاقت حضور تو این زنگای تفریحو دارن که نیاز به تکرار زیاد واسه یادگیری دارن و یا نیاز شدید به مرور

۱.زبان: همه خوب می دونین که بخشی از سوالای زبان مربوط به واژگانه،البته که تو قسمت متن ها شما کلا باید زبانو تا یه حدی بلد باشین اما تو قسمت واژگان دونستن لغات اهمیت زیادی داره پس این ی رب نیم ساعت ها یکیش میتونه اختصاص به نوشتن و حفظ لغات زبان داشته باشه

۲.ادبیات: سوالای اول ادبیات مربوط به لغات و اعلام و املاست پس یکی دیگه از این زنگ تفریح ها میتونه ماله ادبیات باشه که البته بهترین راه خوندن لغات و اعلام اخر کتاب های ادبیاته و خوندن بخش املای کتاب زبان فارسی اما بهر حال کتابای تخصصی و کوچیکی هم برای خوندن این قسمتا تو بازار هست

۳.معارف: میتونیم آیات معارف رو لایق این زنگ تفریح بدونیم چون بهر حال نیاز به حفظ یا حداقل حضور ذهن کامل سر جلسه ازمون دارن که با تکرار این حضور ذهن بدست می آد

۴.مربوط به بخش غیره و یا همون وقتی باشه که شما این زمان های بسیار کوتاه و بسیار پرارزشو خوب درک کردین و حالا میدونین که چه کاربردی دارن و چه جاهایی میشه ازشون استفاده کرد.به نظر من حتی برای مرور زیست هم میشه ازشون استفاده کرد،نظر شما چیه؟ و کدوم درسه؟

حالا دسرمون امادس، به همین سادگی،    به همین خوشمزگی

پودر زنگ تفریح درسی

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: