ای بابا … نمی دونم چه کتابی بخونم.اصن رفتم همه ی کتاب ها رو خریدم ولی نمیدونم کدوم خوبه ، کدوم بده … اینجاست که کار ما شروع میشه و نمیذاریم آب تو دلتون تکون بخوره ، چون قصد داریم بهترین و مفیدترین منابع زیست شناسی کنکور رو خدمتتون معرفی کنیم و برای کمک به انتخاب شما یک مقایسه اجمالی هم بین آنها داشته باشیم.

مقایسه منابع زیست شناسی دوم دبیرستان

معمولا از مطالعه کتاب کمک درسی ۲ هدف دنبال میشه . ۱- یادگیری بهتر مفاهیمی که با خوندن کتاب درسی نتونستیم کامل درک کنیم و ۲-تست زنی و تمرین و آماده شدن برای آزمون ها.ما با توجه به برآیند این ۲ فاکتور کتاب های ذیل رو برای سال دوم دبیرستان معرفی می کنیم.

۱-زیست شناسی خیلی سبز دوم دبیرستان

این کتاب دارای درسنامه فوق العاده جامع و خیلی خوبی است که با زبانی شیوا و خودمونی تک تک مباحث زیست شناسی کنکور رو به تفضیل مورد بررسی قرار می دهد.اگر بخواهیم به طور موردی بهتون توضیح بدیم مثلا در توضیحات مربوط به بافت های گیاهی (فصل ۳ زیست شناسی سال دوم دبیرستان) که متاسفانه کتاب درسی مطالب رو کمی مبهم و گیج کننده توضیح داده است( و هیچکسی حتی مولف های خوده کتاب هم متوجه نمیشن ! ) اما کتاب خیلی سبز بسیار عالی و واضح تمام ابهامات ممکن که در ذهن پدید می آید را پاسخ می دهد و درک این موضوع را برای ما ساده تر میکند.

زیست شناسی خیلی سبز دوم دبیرستان

نکته اینجااست که ادیت جدید این کتاب با تست های به روز شده ی خودش تونسته ضعف قبلی خودش یعنی تست های ضعیف رو پوشش بده و از هز جهت تبدیل به یه کتاب عالی برای بچه های پایه شده۰

۲-کتاب خانه زیست شناسی دوم دبیرستان (گربه)

این کتاب در مقایسه با خیلی سبز دارای درسنامه ضعیف تری هستش اما تست های  مناسب تری در آن قرار دارد فقط شاید تعداد بالای تست های این کتاب اندکی وقت گیر باشد که تاکید می شود این درس ، درس زیست شناسی و مهم ترین دروس گروه تجربی است (زیستو زیاد تست نزنیم پس چکار کنیم ! ) .

زیست شناسی گربه دوم دبیرستان

۳-کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان آبی قلم چی – همگامان

کتاب خوبی جمع آوری شده است که نکته قوت آن نکات خلاصه ابتدای هر درس هستش.که برای جمع بندی های پنج شنبه ، قبل آزمون مناسب هستش.همچنین برای بچه های عشق تراز قلم چی توصیه میشه که قبل از آزمون حتما تست های این کتاب رو هم بزنند.

زیست شناسی قلم چی همگامان

۴-کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نشر الگو

یه کتاب بسیاااااااار عالی برای بچه های درس خون،

حتما توصیه میشه که دانش آموزای عادی بعد از خوندن و زدن تست های خیلی سبز ، سراغ این کتاب برن و ازش استفاده کنن و دانش آموزایی که درس خوبی دارن و جزو معدل بالا ها محسوب میشن از همون اول بیان سراغ این کتاب و از تست های فوق العاده و سختش بهره ببرن

زیست نشر الگو

۵-کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نوبل

این کتاب دارای اشتباهات فراوان و ساختار بسیار ضعیفی هستش که مطالعه آن برای داوطلبان کنکور سراسری به هیچ وجه توصیه نمی شود.

در این نوشته سعی شده است که به ترتیب اولویت های مورد نظر مشاوران گروه زیست شناسی سایت کتاب ها معرفی گردند.همچنین تنها ما ۵ کتابی که بیشتر دانش آموزان و داوطلبان کنکور با آن سروکار دارند مقایسه و معرفی کردیم . اگر هم سوالی در رابطه با کتاب های انتشارات دیگر دارید از طریق قسمت نظرات این نوشته با ما در میان بذارید.

تلگرام

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: