عید کنکوری

برنامه مطالعه مناسب تعطیلات نوروز سال یازدهم متوسطه

در این مقاله به سه سوال مهم شما در رابطه با برنامه مطالعاتی دانش آموزان یازدهم در تعطیلات عید پاسخ خواهیم داد.

۱)ساعات مطالعه ی دانش آموزان یازدهم در تعطیلات عید چگونه باشد؟

این سوال یک سوال کلی است اما اگر بخواهیم دقیق و جزیی به این سوال پاسخ دهیم برنامه ی شخصی دانش آموز را باید در نظر بگیریم.دانش آموز سال یازدهم باید همانند یک دانش آموز کنکوری درس بخواند،دلیل این توصیه نزدیک شدن به کنکور و تابستان قبل از آن است.این تعطیلات یه فرصت فوق العاده برای رفع کاستی های سال تحصیلی و برای دانش آموزان قوی تر فرصتی برای شروع یا تکمیل تست هاست تا هم مطالبی که خوانده اند تثبیت شود و هم مطالب نیم سال اول را برای شرکت در امتحانات نهایی مرور کنند.

– مسافرت در عید یا دید و بازدید ممنوع است؟

طبیعتا خیر، اما مسافرت بهتر است کوتاه باشد چون مسافرت طولانی علاوه بر این که زمان را از شما می گیرد شما را خسته می کند و حال و هوایتان را از درس دور می کند!دید و بازدید های طولانی هم همین گونه اند.

-چند ساعت درس بخوانیم؟

این بستگی به خودتان دارد.ولی اگر هدف بزرگی در سر دارید بهتر است بین ۸-۱۰ ساعت روزانه درس بخوانید.

-اختصاصی بخوانیم یا عمومی؟

دانش آموزان معمولا در طول سال اهمیت بییشتری به اختصاصی ها می دهند و عمومی ها نادیده گرفته می شوند(مخصوصا اگر آزمون های آزمایشی شرکت نکنند.)پس سعی کنید به عمومی ها هم توجه کنید تا در امتحانات نهایی به مشکل نخورید .

۲)آیا در دوران عید به دروس دهم توجه کنیم؟

جواب این سوال بستگی به وضعیت شما در ۶ ماه اول سال تحصیلی دارد:

الف)اگر دانش آموز سخت کوش و خوب(به لحاظ نمرات مدرسه و رتبه های آزمون آزمایشی)باشد حتما مرور بعضی دروس دهم بر.ای جلوگیری از فراموش شدنشان توصیه می شود البته تاکید اصلی روی دروس یازدهم باشد و وقتی به حد تسلط بالا رسیدیم سراغ دروس دهم برویم.

ب)اگر شما خود را دانش آموز خوب یا عالی نمی بینید یا این که در ۶ ماهه ی اول یازدهم خوب درس نخوانده اید به شما توصیه می کنیم به سراغ دروس دهم نروید و تمام توجه تان را روی دروس یازدهم و تقویت خود در این درس ها بکنید.

۳)آزمون های جمع بندی در عید:

بهتر است این آزمون ها را جدی بگیرید و از زیرآن ها شانه خالی نکنید .این آزمون ها به درس خواندن شما شکل میدهند و از پراکنده خوانی شما را دور می کنند.این آزمون ها در واقع آینه ی “تلاش” شما در نیم سال اول هستند.

 

نویسنده : دکتر قیصی پور


ما را در تلگرام دنبال کنید…

تلگرام کافه کنکور

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: