images

بارم بندی درس هندسه ۲ در امتحان نهایی

بارم بندی هندسه ۲ به شرح زیر است:

فصل اول ۵ نمره

فصل دوم ۵ نمره

فصل سوم ۵ نمره

فصل چهارم ۵ نمره


فصل شناسی هندسه

فصل اول{ استدلال در هندسه}:

این فصل با انواع استدلال و راه حل مسائل آن آغاز میگردد که با درس جبر و احتمال مشترک هست شما با حل نمونه سوالات امتحانی در این بخش میتوانید نمره خوبی کسب کنید در ضمن حتما تمارین کتاب را هم حل کنید.

فصل دوم { مبحث دایره}:

این فصل مهم ترین فصل کتاب هندسه میباشد تسلط بر این فصل در پیش دانشگاهی نیز به درد شما خواهد خورد چون که مباحث آن زنجیر وار با سال چهارم عمل میکنند در ضمن از آن در کنکور سراسری هم زیاد مطرح میشود سعی کنید خلاصه نویسی در این بخش را فراموش نکنید.

فصل سوم{تبدیل ها}:

انتقال،بازتاب،دوران،تجانس از انواع تبدیل هایی هست که در این فصل با آن ها سر وکار دارید ساده ترین فصل هندسه ۲ همین فصل است.

فصل چهارم{هندسه در فضا}:

این بخش حاوی مسائل بسیار زیادی در کتاب درسی است و مباحث زیادی را در بر میگیرد و در ضمن یکی از پر پیچ و خم ترین دروس هندسه هم هست بنابراین دانش آموزان عزیز باید در ابتدا قضایا و اثبات این قضایا را به درستی و به صورت کامل بررسی کرده و آن هارا تمرین کنید بعد سراغ حل نمونه سوالات نهایی بروید.


روش مطالعه هندسه ۲ برای امتحان نهایی

یسیاری از دانش آموزان فکر میکنند که سخت ترین درس سال سوم هندسه است اما اشتباه میکنند. این درس میتواند بسیار جذاب تر باشد! حل مسئله هندسه زمان زیادی میبرد بنابراین شما نیاز به حوصله دارید اگر در هندسه صرفا قضایا را حفظ کنید مطالب سریعا از ذهن شما پاک خواهد شد پس سعی کنید همه قضایا را به طور کامل و دقیق اثبات کنید بهترین راهِ آن است که به طور کامل مطالب کتاب درسی را مطالعه کنید و مباحث را یاد بگیرید و سپس قضیه را در ذهن خود و روی کاغذ مرور کنید سعی کنید با اثبات مرحله به مرحله قضایا آشنا باشید همانطور که گفتم توفیق در درس هندسه حوصله زیادی میطلبد بنابراین دوستان من صبر زیادی باید داشته باشید.

تلگرام کافه کنکور

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: