ثبت تجریبات یک سفر موفق

download

تنها با رفتن به سفری اکتشافی و شگفت‌انگیز می‌توان به اعماقآن پی برد. آزمون مانند یک سفر است که هر پروژه‌ی آن یک سفر کوتاه و درنهایت تبدیل به یک سفر کامل می‌شود.

سفر زمانی کامل می‌شود که بتوان از تمام رویدادها و مناطق آن بهره‌مند شد.

برای آغاز یک سفر نیاز به نقشه‌ی راه و راهنما و همسفرهایی که همراه شما باشند دارید.

لازمه‌ی یک آزمون کامل، آشنایی با منطق آزمون است. می‌توان آن را به ثبت وقایع لحظه‌های سفر تشبیه کرد؛ به همان ساعات مطالعه‌ای که برای آمادگی در آزمون در نظر می‌گیرید و در دفتر برنامه‌ریزی می‌نویسید.

اگر در یک سفر از موزه‌ی آن منطقه بازدید کنید و تمام غرفه‌های آن را ببینید و از هر اثر شناسنامه‌ی آن را در دفتر یادداشت خود بنویسید، هنگام خروج از موزه گنجینه‌ای از مطالب جمع‌آوری کرده‌اید که می‌توانید برای دوستانی که از آن محل بازدید نکرده‌اند تعریف کنید.

سفرهای دوهفته‌ی تابستان خود را آغاز کرده‌اید و با ثبت ساعات مطالعه در هر هفته در دفتر برنامه‌ریزی و ثبت وقایع در پایان هر سفر، شناسنامه‌ای از هر درس دارید و می‌توانید نکات آن‌ها را در کتاب خودآموزی برای هر اثر (هر درس) بنویسید.

در آخرین پروژه به انتهای سفر می‌رسید. آزمون انتهایی پروژه همان انتهای سفر شماست. در دفتر یادداشت خود که همان کتاب خودآموزی است چند نکته ثبت کرده‌اید؟

شما با تعیین مقصد به طور واضح و شفاف، سفر خود را با وجود فراز و نشیب‌ها آغاز می‌کنید و سرانجام به جایی می‌رسید که همان مقصد مورد نظر است.

تجریباتی که در طول سفر (آزمون) در گنجینه‌ی سفر (کتاب خودآموزی) ثبت می‌کنید راه را برای رسیدن به یک سفر خوب مهیا و آسان می‌کند.

تلگرام کافه کنکور

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: