پشت کنکور ماندن آری یا خیر؟

 

دوستان عزیزی که سال قبل تو کنکور به نتیجه دلخواهشون دست پیدا نکردن و اصطلاحا بهشون پشت کنکوری میگن  برای سال بعد با چالش های زیادی رو به رو هستند .

چالش هایی مثل اینکه تو فضای مدرسه نیستن و یک مقدار از اون حال و هوا و جو کنکوری و درسی فاصله میگیرند. یا اینکه ممکنه از سال گذشته خسته شده  باشند و امسال دیگه نتونن  حتی با اون اراده و پشتکار پارسال ادامه بدن و یه جاهایی احساس خستگی کنند و با چالش های دیگه ای هم مثل موارد قبل درگیر هستند.

اما چالش مهمی که به احتمال زیاد همه پشت کنکوری ها باهاش درگیر هستند حرف ها ، تیکه ها و طعنه های اطرافیانه فرد هستش .طعنه هایی مثل اینکه ” تو دیگه بیشتر از این نمیتونی باید همون پارسال انتخاب رشته می کردی یا همون پارسال دانشگاه میرفتی ” یا اینکه ” الان همه با هر مدرکی بیکارن تو الکی فقط یک سال خودتو عقب انداختی ” و حرف هایی که از این قبیل که انصافا هم تحملش برا هر فردی سخته مخصوصا وقتی که تعدادش زیاد بشه .

خب برای مقابله با این دست حرف ها مهمترین فاکتور خود دانش آموز پشت کنکوری هستش . دانش آموز باید به هدف کاملا مشخص رو برای خودش در نظر بگیره که به هیچی به جز اون فکر نکنه و از همون اول به طوری گام اولش رو محکم برداره که هیچ حرفی نتونه اون رو از هدفش دور کنه و از تلاش برای رسیدن به اون هدف دست برداره . هر چه بیشتر دانش آموز خودش رو درگیر درس بکنه مطمئنا کمتر وقت برای فکر کردن به این حرف ها و طعنه ها داره .

باید توجه کنید که اصلا سعی نکنید از این حرف ها فرار کنید چون این کار باعث نیشه که بیشتر به دنبال شما بیان و بیشتر فکر و ذهن شما رو درگیر و مشغول به خودشون بکنن . سعی کنید با توجه به اون نکاتی که بهتون گفتم سعی در ایستادن در مقابل این قبیل طعنه ها بکنید .

مطمئنا شما اولین و یا حتی آخرین پشت کنکوری نیستین .که وجود داشته و یا خواهد داشت. قبل از شما هم موارد زیادی بودن که خیلی از اونا هم در این سال به نتیجه دلخواهشون چه بسا بالاتر از اون هم رسیدن . چرا شما حز اون دسته و اون گروه نباشید . وقتی قبل از شما کسایی بودن که بتونن به این مهم دست پیدا کنند مطمئن باشید شما هم میتونید و دائما این رو به خودتون بگید . همین که یکسال موندین و این ریسک رو قبول کردین که یکسال دیگه از عمرتون رو باز هم صرف رسیدن به اون هدف عالی تون بکنید خودش نشان از جدیت و پشتکار شما برای رسیدن به اون هدفه . پس همینجور به تلاشتون ادامه بدید و مطمئن باشید از اینکه تلاش تون جواب میده . همین فکر ها و همین تلاشتون همونطور که گفتم باعث میشه که هیچ چیزی به جز اون هدف مشخصتون براتون مهم نباشه . باز هم تکرار میکنم اصلا نیاز نیست که خوب بودن خودتون رو به دیگران ثابت کنید شما فقط کافیه که تلاش خودتون رو به بهترین شکل ممکن انجام بدین و نیاز نیست که در مقابل طعنه های اطرافیانتون بایستید فقط کافیه به راحتی از کنار اون ها بگذرید و با پشتکار قوی و عالی همونجور که به خودتون قول دادین به راهتون ادامه بدین و ایشالا سال بعد با یک نتیجه فوق العاده عالی جواب همه اون طعنه ها رو با اون کارنامه کنکور و یا اون #رشته ای که مد نظرتون بودی میدین .

<<هیچگاه ناامید نشوید وبدانید آیندتان را خود باید بسازید>>

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: