آیا این فصل نیاز به خواندن دارد؟ چرا؟مولکول های زیستی

شاید در نگاه اول این فصل به دلیل مطرح نشدن سوالات مستقیم از آن در کنکور سراسری ارزش وقت گذاشتن را نداشته باشد اما بر خلاف تصور اغلب دانش آموزان و داوطلبان کنکور این فصل نه تنها بی اهمیت نیست بلکه یکی از مهم ترین فصل های کتاب های زیست شناسی دبیرستان می باشد. این فصل به دلیل توضیح پایه ای و مطرح کردن مقدمات زیست شناسی برای دانش آموزان تجربی بر درک شما از فصول بعدی تاثیر به سزایی می گذارد. شاید بسیاری از شما در فهمیدن مطالب بعضی از فصول دچار مشکل شده باشید و در نهایت با اینکه مطلب را به درستی متوجه نشده اید مجبور شده اید آن را حفظ کنید( که مطمئنا روش خوبی برای درس زیست نیست). شما باید تا آنجا که می توانید مولکول های زیستی و واکنش ها و انرژی سلول(ATP) را بشناسید تا براحتی بتوانید خیلی از قسمت های زیست شناسی را بهتر درک کنید و راحت تر در سر جلسه ی آزمون به آن ها پاسخ دهید.
از طرف دیگر باید توجه داشت نکاتی حفظی نیز در این فصل موجود است که حجم زیادی ندارند اما می توانند براحتی یکی از سوالات کنکور را به خود اختصاص دهند.

این فصل را چه زمانی باید مطالعه کنم؟

به داوطلباان کنکور که با زیست آشنایی خوبی دارند توصیه می شود اولین فصلی مه مطالعه می کنند این فصل باشد. به دانش آموزان سال دوم نیز پیشنهاد می کنم حتما در ابتدای تدریس استاد این فصل را بخوانند و تمامی سوالات و ابهامات خود را از استاد بپرسند تا در ادامه به مشکلی در فصل های بعدی بر نخورند.

آیا اعداد و ارقام این فصل مهم هستند؟مولکول های زیستی

اعداد و ارقام مهم نیستند اما بعضی ترتیب ها مثل بیشترین مولکول زیستی یا آبگریزی لیپید ها مهم هستند و باید به آنها توجه شود.

 

مطالعه عربی

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: