در درسای تخصصی یکی از درسهایی که هردو گروه تجربی وریاضی بهش امید دارند درس شیمیه ولی در چندسال اخیر سطح سوالات شیمی خیلی بالا رفته تیم مشاوره کافه تصمیم گرفتن روش مطالعه صحیح شیمی در اختیارتون بذارن تا دوباره شمی درس محبوب بچه هابشه.

در ادامه نحوه‌ی مطالعه‌ی این درس را برای شما دانش‌آموزان عزیز توضیح می‌دهیم.
نحوه مطالعه شیمی کنکور

 

۱- در مطالعه‌ی این درس، کتاب درسی به عنوان منبع اصلی شما محسوب می‌شود. هرگز از کتاب درسی غافل نشوید و قبل از مطالعه‌ی آن به سراغ سایر منابع نروید. تسلط در این درس فقط با صرف زمان زیاد و مطالعه‌ی دقیق و عمیق امکان‌پذیر خواهد بود.
۲- شیمی درسی است که هم نیاز به حفظ کردن و هم محاسبه دارد.4

مطالب حفظ‌کردنی را به‌دقت حفظ کرده و با توجه به محاسبات سنگین در معادلات از تکرار و تمرین فراوان غافل نشوید.

نحوه مطالعه شیمی کنکور

۳- یادداشت نکات مهم و خلاصه‌نویسی در حاشیه‌ی کتاب درسی را کاملاً جدی بگیرید.
۴- برای سهولت در یادگیری واکنش‌ها و معادلات شیمیایی را دسته‌بندی کرده به اشکال و جدول‌ها موجود در کتاب توجه ویژه‌ای داشته باشید.نحوه مطالعه شیمی کنکور

۵- پس از مطالعه‌ی دقیق، حل نمونه‌سؤال فراوان تا رسیدن به تسلط، اکیداً توصیه می‌شود.

حل تمرین زیاد بهترین شیوه برای رسیدن به سطح آمادگی برای جواب دادن به سؤالات تستی است.

۶- پس از حل تمرین‌های تشریحی فراوان می‌توانید بلافاصله با انتخاب چندین تست و پاسخ‌گویی به آن‌ها، سطح تسلط خود بر مطالب را افزایش دهید. عدم تکرار و تمرین فراوان باعث پایین آمدن سطح تسلط شما و فراموش شدن مطالب می‌شود.

۷- در این درس توجه به کتاب‌های پایه از اهمیت فراوانی برخوردار است. با برنامه‌ریزی دقیق حتماً علاوه بر مطالب پیش‌دانشگاهی، هم‌زمان اهتمام ویژه‌ای برای مطالعه‌ی کتاب‌های پایه بورزید.

۸- در بعضی از رشته‌ها، درس شیمی از ضریب بالایی برخوردار است. استفاده از تست‌های المپیادهای شیمی برای این دسته از داوطلبان برای تسلط بیش‌تر بسیار مفید است.

۹- بررسی دقیق سؤالات آزمون‌های سال‌های گذشته، تحلیل و نشان‌دار کردن سؤالات دشوار از دیگر راه‌های مهم و کلیدی در افزایش تسلط بر مطالب این درس است.

 

 

تلگرام

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: