چگونه بفهمیم به کلاس کنکور نیاز داریم؟

 

کافه کنکور ، دستم ب دامنت ، کلی دارم حساب کتاب میکنم ، هزینه ش خیلی زیاد میشه . هر لحظه ک دارم درس میخونم به این فکر میکنم ، دوستم همه درس ها رو کلاس میره ، حتا واسه بعضی درسا دوجا هم میره ،،. فلان تومن هزینه کرده ،اون وقت من ک فقط دوتا درس میرم کلاس اونم نه تکی ، بلکه عمومی ، میتونم باش رقابت کنم ؟:(((
واقعا جای تاسف داره که این روزها بازارهای کلاس اونم از نوع تکی و با مبالغ سرسام آورش راه افتاده و جدای از هزینه ها و وقت هایی ک از دانش آموزا میبره ، فکر بچه ها رو مشغول میکنه و اعتماد به نفس اونا رو نابود !!! بچه ها این حرفه همیشگی بنده و دکتر اسلامیِ :
“ما موافق محضِ کلاس رفتن یا کلاس نرفتن ،نیستیم ، بلکه با توجه به شرایط و سطح و توانایی هر فردِ که این نیاز تغییر میکنه ”
شاید یکیتون حتما باید زیست رو کلاس بره و یکی دیگه عربی رو بدون کلاس نتونه پیش ببره …
یا خودتون باید این رو تشخیص بدید یا کسی ک این قدرت رو داشته باشه و صدالبته صادق باشه باهاتون
در ادامه براتون مفصل تر توضیح میدیم .

1

 

آیا من کلاس کنکوری نیاز دارم؟

 

شاید این سوال در ذهن بسیاری از شما به وجود بیاید که آیا من در سال کنکور(نه ماه آخر مد نظر است)کلاس کنکوری نیاز دارم یا خیر؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید نکاتی را در نظر داشته باشید:

اول اینکه:

از نظر من کلاس های کنکوری تنها در صورتی به یک دانش آموز در سال کنکور کمک می کنند که داوطلب پایه ی درسی قوی ای داشته باشد و صرفا برای رفع اشکال در این کلاس ها شرکت کند.(آن هم در یک یا دو درس نه همه ی درس هIMG_2956ا)

دوم:میزان تاثیر گذاری کلاس های کنکوری به خود داوطلب بستگی دارد.اگر با شناختی که از خود دارید در درسی احساس نیاز به کلاس کنکوری کردید، باید این نکته را در نظر بگیرید که بعد از کلاس ، حتما مطالب آن جلسه را مرور کنید .در غیر این صورت هزینه و وقتی که صرف آن کلاس کرده اید،بیهوده است.

سوم:

نکته ای که باید بدونید این است که اگر کنکوری هستید مطمئنا به زمان لازم نیاز دارید تا چیز هایی که آموختین مرور کنید و تستی از نکاتی که یاد گرفتید حل کنید حالا تصور کنید ساعت ها در شهر دنبال معلم و کلاس خاصی باشید)):

چهارم:

تا قبل از اینکه برای فهم مطلبی خودتان تلاش نکرده اید به کلاس کنکوری فکر نکنید زیرا اگر خودتان مطلبی را متوجه شوید بهتر در ذهنتان می ماند وهمچنین  دیگر نیازی به پرداخت هزینه و گذراندن وقت برای کلاس های کنکوری نیست.

 

چه کلاس کنکوری مفید است؟IMG_2955

 

– اول از همه توجه داشته باشید که با توجه به نیازتان کلاس انتخاب کنید و نه بر اساس چشم و هم‌چشمی!

نباید چندبرنامه‌ای باشید.

– از تمام روز های هفته برای کلاس رفتن استفاده نکنید و پنج شنبه و جمعه ها را برای مرور و شرکت در آزمون ها اختصاص دهید.

– قبل از شرکت در کلاسی در نظر بگیرید در کدام کلاس و با چه معلمی راحتترین و به دنبال اسم ها نباشین گاهی سطح کلاس ها با سطح علمی شما منطبق نیست و به این نکته هم توجه کنید که  اسم دبیرضامن پیشرفت شما نیست

– کلاس‌های شما باید با برنامه‌ی آزمونتان هماهنگ باشد؛ زیرا یادگیری شما و سنجش درس‌های شما در جلسه‌ی آزمون تحقق می‌یابد. پس باید درس خواندنتان را منظم کنید.

– کلاس‌هایی که به صورت همایش هستند و البته بیش‌تر در شهرهای بزرگ برگزار می‌شوند یکی از مفیدترین نوع کلاس‌ها هستند.

 

چه زمانی کلاس تقویتی بازده بالاتری دارد؟

کلاس‌های کنکوری و تقویتی می‌تواند حکم کاتالیزور را برای واکنش یادگیری دانش‌آموز داشته باشد اما چه کار کنیم که این کاتالیزور کارش را به‌درستی انجام دهد؟

-سعی کنید قبل از هر جلسه‌ی آموزشی مبحث جلسه‌ی گذشته را مطالعه و مرور کنید و بحث جدیدی را که دبیر قصد تدریس دارد پیش‌خوانی کنید.

-حتماً تمریناتی را که برای بهبود یادگیری‌تان تعیین می‌کند حل کرده و در جلسه‌ی آینده با دبیر یا فرد مطلعی به رفع اشکال بپردازید.

-زمان کمترین چیزیه که در ایام کنکوری پیدا میشه تا جایی که میتونید مطالب در کلاس بفهمین.

-این رو بدونید که کلاس تقویتی برای رفع پرسش های شماست پس کوچکترین سئوال خود را بپرسین و نترسین.

-رفتن به کلاس دلیلی بر موفقیت نیست بعد از هر جلسه جزوه و تست های کلاس رو باید کامل بلد باشین پس بعد کلاس مرور داشته باشین.

کافه3

امتیاز شما از 1 تا 5
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: