رسیدن به هدف

مهارت نه گفتن و گذشتن از تفریحات و فضای مجازی

برای اینکه “نه” گفتن را بیاموزیم بایستی در ابتدا متوجه شویم که چه چیزی ما را در برابر آن مقاوم می کند.
لحظه‏ای با خود فکر کنید آیا صرف مدت زمان طولانی پای اینترنت به نفع شماست یا به ضررتان؟ و آیا هزینه آن مقرون به صرفه است؟ باور کنید مسنجرها همیشه آنلاین هستند، سرویس‏دهنده‏های دوست‏یابی و گروه‏های دسته‏جمعی همیشه هستند و بهتر هم خواهند شد، سایت‏های تفریحی همیشه برقرار خواهند بود و … .
استفاده زیاد از رایانه چشمان شما را ضعیف، ناراحتی در قسمت‏های مچ دست، انگشتان، ستون فقرات و گردن و پاها را بیشتر می‏کند و رفتاری یک بُعدی و گوشه‏گیر به شما می‏دهد و حتی اعتماد به نفس شما در زندگی اجتماعی را نیز دستخوش تغییر قرار می‏دهد .
به خاطر داشته باشید شما اکنون در یکی از حساس ترین برهه های زندگی خود به سر میبرید. وقت همیشه طلاست و برای شما با ارزش تر از طلا هم هست!
هر ساعتی که شما به تفریحات غیر ضروری یا گشت و گذار در اینترنت میگذرانید رقبایتان با برنامه ریزی و انگیزه رو به جلو حرکت میکنند.
اینترنت فضای مجازی دوستان و اشنایان مهمانی و دورهمی و تفریح همیشه هستند ولی فرصت ها ی موفقیت میگذرند و اگر وقت را به بیهودگی بگذرانید چیزی به جز پشیمانی برایتان نمیماند.
مطمئنا ساعت هایی که الان به تفریح میگذرانید همراه با استرس و نگرانی بابت درس های نخوانده و کارهای نکرده است ولی اگر از این روزها به خوبی استفاده کنید و به نتیجه ی مطلوب برسید در اینده ای نزدیک تفریحاتی توام با ارامش خاطر خواهید داشت که به مراتب لذت بخش تر از گشت و گذارهای کنونی ست.

راهکار های ترک فضای مجازی:

۱- مسلما ترک عادت موجب مرض است!پس برای مریض نشدن بهتر است این کار را به مرور انجام دهید.سعی کنید برای خودتان محدودیت زمانی ایجاد کنید به این صورت که روزانه چند دقیقه از مدتی که صرف اینترنت میکنید بکاهید و به مرور این زمان را به صفر برسانید.
۲- برای زمان هاییکه که درس نمیخوانید جایگزین بهتری به جای اینترنت پیدا کنید.
مثلا ورزش کنید – وقت خودتان را با خانواده بگذرانید – از تجربه های مشاورین خود استفاده کنید
۳- سعی کنید از مطالب انگیزشی و تجربه های افراد موفق استفاده کنید تا انگیزه بگیرید و تمایلتان به فضای مجازی کمتر شود.
۴- عضویت در گروه ها و کانال های مجازی را محدود کنید.
۵- نیازی را که برای رفع آن در شبکه های اجتماعی هستید کشف کنید.بررسی کنید که حضور در شبکه های اجتماعی چه نیازهایی را در شما برطرف می سازد که این قدر به فعالیت در آن ها علاقه دارید.

انگیزه:

برای افزایش تمرکز و انگیزه به هدف فکر کنید.خودتان را در جایگاهی که ارزویش را دارید تصور کنید.به این فکر کنید که بعد از هر سختی اسانیست.
برای رسیدن به قله باید سختی های کوهنوردی را به جان بخرید.اکنون شما در زمانی هستید که بسیاری از افراد ارزو دارن که به ان برگردند و اشتباهات خود را تصحیح کنند.زمان را از دست ندهید با برنامه ریزی و پشتکار همین امسال به هدف خود برسید.

جرف اخر….

یک سال بخور نون و تره…یه عمر بخور نون و کره!

 

ما را در تلگرام دنبال کنید…

تلگرام کافه کنکور

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: