معمولا ۴تا۵ تست گرامر – حدود ۱۲ تست از لغت و حدود ۷ تست در رابطه با cloze و درک مطلب خواهد بود

از اونجایی که بخش cloze و درک مطلب به معنی لغات وابسته است پس یادگیری لغات اهمیت فراوانی پیدا میکند.

مطالعه زبان کنکور

نحوه  یادگیری لغات زبان انگلیسی ؟

۱-شاید بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی فیش‌برداری باشد. برای این کار می‌توانید از کاغذهای مقوایی در ابعاد کوچک جیبی به  اندازه‌ی مورد دلخواه خود تهیه کنید و مطالب یا لغاتی را که می‌خواهید به خاطر بسپارید روی کارت یا فیش با خط خوانا و خوش بنویسید. سعی کنید این فیش را همیشه همراه خود داشته باشید تا بتوانید در وقت‌های بیکاری یا مرده (صف اتوبوس، زنگ‌های تفریح و…) از آن‌ها استفاده کنید. مثلاً اگر در فیش شما ۲۰ لغت وجود دارد، در بین این لغات چند لغت هستند که از بقیه سخت‌تر هستند و شما آن‌ها را دیرتر یاد می‌گیرید؟ زیر آن‌ها با ماژیک فسفری خط بکشید تا در مرحله‌ی دوم فیش‌برداری بتوانید آن‌ها را دوباره به فیش دوم خود اضافه کنید. این کار را تا آخر ادامه دهید و بعد از مرور مکرر حتماً لغات در ذهنتان سپرده می‌شوند.

توجه: برای حفظ لغات باید کاملاً جمله را بخوانید و آن را معنی کنید و معنای کلمه‌ی مورد نظر را در جمله حدس زده یا پیدا کنید و بعد با مراجعه به معنی درس، پاسخ خود را بررسی کنید.

اگر هر شب ۲۰لغت یادبگیرین و در شب های بعدی تکرار کنید مطمئنا درصد بالایی از سوالات زبان جواب میدین

 

گرامر:مطالعه زبان کنکور

در کل حجم گرامر زبان خیلی نیست و با تمرین وتکرار خیلی راحت میتونین جواب بدین اما این قسمت جدی بگیرین پون تست هایی هستند که خیلی راحت میتونن درصدتونو بالا ببرن.

بعد از خواندن گرامر هر درس تست های طبقه بندی(که در سایت کافه موجود است) بزنید و حتما بعد از مدتی تست های ترکیبی گرامر چند درس را بزنید تا خوب براتون جا بیفته.

بخش cloze و درک مطلب

برای بخش cloze و درک مطلب هم فقط وفقط تکرار کمکتون میکنه تا جایی که میتونین تست های این بخش هارو بزنید تا جایی که تبدیل  به راحتترین بخش بشه براتون.

فقط سعی کنید از تست های ساده شروع کنید و مرحله به مرحله پیش برید.اگه هر شب یا هر دو شب  تست های بخش cloze و درک مطلب بزنید زبان تبدیل به  ناجی شما در کنکور میشه.

مطالعه عربی

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: