تابستان را از دست ندهید

Summer

تابستان فرصتِ بزرگِ جلو زدن از همتایان است. تمام فعالیت‌های به‌هم‌پیوسته‌ی تابستانی، از تعیین سطح و نگاه به گذشته تا انتخاب واحد و نگاه به آینده، پیش‌خوانی و استفاده از منابع تابستان و… همگی ابزارهایی برای پیشروی دانش‌آموز سخت‌کوشی است که برای سه ماه گرم سال، هدف‌گذاری‌های گرم و پرنشاطی در ذهن داشته باشد.

پیشروی تابستانی، از داشتن ذهن شفاف نشئت می‌گیرد. با ذهن شفاف می‌توانید این فرصت گران‌بهای ۷۰ روزه را برای سبقت گرفتن از همتایان شناسایی کنید و در مرحله‌ی بعد، از تمام ابزارهای موجود برای به حرکت درآوردن چرخ تلاش در این دوره استفاده کنید. نتیجه‌ی این فرایند سخت‌کوشانه، قرار گرفتن در موقعیتی است که رقبای کم‌انگیزه‌تان زمان زیادی را برای رسیدن به آن از دست داده‌اند. فرصت استراحت رقبا فرصت ارزشمندی برای پیشروی خواهد بود.

موفقیت در تابستان مخصوص دانش‌آموزانی است که به این باور رسیده باشند که فرصت استراحت همگانی، می‌تواند فرصت پیشروی شخصی باشد. نقاط قوت در کارنامه‌ی عملکرد سال گذشته زیربنای موفقیت در تابستان و سال تحصیلی پیش رو خواهد بود. دانش‌آموزان سخت‌کوش همیشه از مهارت خود در تغییر دادن وضعیت درس‌هایی که وضعیت قابل قبولی ندارند آگاه هستند.

بیایید تا مفهوم تحرک و پیشروی در تابستان را ساده‌تر کنیم. تصمیم‌گیری برای همراهی با برنامه‌ی راهبردی، یک حرکت رو به جلو ارزشمند است تا از فرصتی که می‌تواند کاملاً صرف استراحت و تفریح تابستانی شود، فرصتی برای پیشروی ساخته شود. این حرکت تعریف دقیقی از تحرک فعالانه در تابستان است. برای رسیدن به پیشروی اصولی باید از تثبیت مطالب گذشته آغاز کرد، نواقص گذشته را برطرف کرد و وضعیت درس‌های نوسانی و نیازمند تلاش را بهتر کرد. پیشروی سخت‌کوشانه‌ی شما با پرداختن به پیش‌خوانی درس‌های سال تحصیلی آینده، برای رقم زدن یک تلاش موفق رو به جلو تکمیل خواهد شد.

تحرک و پیشروی تابستانی شما، جایی در حوالی برنامه‌ی راهبردی تابستان اتفاق می‌افتد. گاهی با حرکت به سمت عقب هم می‌توان سبقت گرفت. تابستان فصل تصمیم‌های بزرگ و شگفتی‌های بزرگ‌تر است.

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: