دام های کنکور:

 

کافه کنکوری های عزیز سلام امیدوارم تا اینجا خسته نشده باشید و با تمام قدرت به راهتون ادامه بدین ،همونجور که میدونید تمام هدف کنکور کشف بهترینا برای بهتریناست، بهترین دانشجو برای بهترین دانشگاه، پس طراحان کنکور از هر راهی استفاده میکنن تا برترین ها انتخاب بشن بهترین بودن فقط این نیست که شما خیلی خوب خوانده باشین شما باید از هفت خوان رستم عبور کنین که یکی از اونها خوب خوندن یکی دیگه داشتن تمرکز و عبور از دام های کنکوره که سعی کردیم چندتاشونو براتون بیاریم.


۱-مهمترین دامی که طراحان کنکور برای شما پهن کرده اند و اکثریت داوطلبان از آن بی اطلاع هستند در توالی سوالات است. به این صورت که در ابتدا به دنبال هم چند سوال ساده پیش روی شما می گذارند و  پس از این که شما را به وسیله این طعمه به میان دام کشاندند یکباره شما را با سوالی با سطح دشواری بالا مواجه میسازند و علاوه بر اینکه زمان بسیار زیادی را باید صرف تست کنید استرس و فشار روانی را بر شما تحمیل می کنند.

اینجاست که رهایی از این دام قدرت نه گفتن می خواهد. برخی سوالات کنکور قرار داده شده اند تا شما اصلا به آن پاسخ ندهید و شما باید توان گذشتن از این گونه سوالات را داشته باشید. بنابراین مراقب باشید هیچگاه گرفتار دام توالی سوالات نشوید.

 

۲-هرسال یک درس از دفترچه اختصاصی و یک درس از دفترچه عمومی سوالات نسبتا سخدام کنکورت تری مطرح میشود. کسانی که به این مسئله آگاهی ندارند ممکن است دچار اضطراب شوند و بعضا به شانسی پاسخ دادن تست ها روی بیاورند!!

 

۳-استفاده از خطای دید شما، یا بی دقتی شما در خواندن سوالات:

انتخاب گزینهی هم شماره با پاسخ سؤال( پاسخ مسأله عدد ۲ میشود، گزینهی ۲ را میزنند)

 

۴-عجله کردن در صورت مسأله

 ” نیست” را ” است” دیدن و بالعکس

 ۵-عدم تطبیق شماره تست هنگام انتقال به پاسخنامه

از مواردی است که باید  توجه داشت و با تمرکز بالا تست هارا وارد کرد.

کافه کنکور

 

 

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: