نکاتی برای پشت کنکوریها؟


سلام دوستان تو این مقاله میخوایم با پشت کنکوریها صحبت کنیم و چند نکته بهشون بگیم.

شاید پیش خودتون فکر کنین چقدر بد شانسین ,چرا نشد چیزی که میخواستین؟ ، چرا جواب زحمتاتونپشت کنکوریو نگرفتین خوب بیان جور دیگه فکر کنین شاید واقعا تقصیر خودتون باشه شاید به اندازه هدفتون تلاش نکردین شاید درست درس نخوندین اصلا شاید خدا برنامه بهتری براتون داره پس اگر واقعا هدفتون براتون مهمه یک بار دیگه تلاش کنین اینبار قوی تر ، با برنامه تر، مصمم تربرای رسیدن به خواستتون بجنگینو از خوبیهای پشت کنکوری بودن هم استفاده کنین اینکه دیگه درگیر مدرسه و امتحان نهایی نیستین و تجربه هاتون خیلی بهتون
کمک میکنه پس خیلی زود شروع کنین و بدونینید کافه کنکور و مشاورهامون پشتتونن.

خیلی از دوستان پشت کنکوری کافه از سرزنش های  خانواده و فامیل برای مشاورهامون میگن و اینکه این حرفا نا امیدشون میکنه وحس میکنن تو این مسیر میبرن ولی جواب مشاورماون بهشون اینه .میدونی کی میبری؟وقتی همش سرتو بالا کنی ببینی تا قله چقد راهه!!اونوقت۱روز حتما پرت میشی پایین!! اما اگه جای نگاه کردن به قله به تابلوهای کنارت نگاه کنی(که مطمئن شی راهو درست اومدی)و سرراه گل بچینی و بوش کنی یا وقت خستگیت۱نفس آروم بکشی تا چشم به هم زدی رسیدی ، رسیدی و اونجاست که سرت و بالا بگیری و به همه اثبات کنی.پشت کنکوری

یک لحظه فکرشو کنید، بعد یک شکست اساسی دوباره بلندشین،با تمامی سختی ها به راهتون ادامه بدین و به هدفتون که همه از محال بودنش حرف میزدن برسین واقعا چقدر شیرینه .

البته مهمترین چیز برای پشت کنکوری ها داشتن برنامهخوبه اگر مشاور دارین که هیچ اگر ندارین سریع در یکی از آزمونها شرکت کنید و طبق برنامه پیش برین مطمئنا اگر اراده کافی و برنامه خوب داشته باشین با داشتن تجربه سال قبل حتما موفق میشین.

یکی از روش هایی که به بچه های پشت کنکوری توسعه میشه روش مدرسه ای که در ادامه توضیح میدیم ولی بهترین روش مطالعه را مشاوره ها طبق شرایطتون میتونن تعیین کنند.

 پشت کنکوری

روش مدرسه ای:

در این روش:

  1. دانش‌آموز پشت کنکوری برای خودش برنامه‌ای مانند برنامه‌ی کلاسی دوران مدرسه (برنامه‌ی کلاسی مدرسه) می‌نویسد.
  2. مانند دوران مدرسه در زمانی که به مدرسه می‌رفتند از خواب بیدار شده و بعد از آماده شدن طبق ساعات تعریف‌شده (آغاز و پایان) که نباید از دو ساعت بیش‌تر شود، هر صبح سه درس (یک عمومی و دو اختصاصی) را مطالعه کنند و تمام کتاب درسی را بخوانند و سعی ‌کنند اشکالات خود را رفع کنند. در صورتی که بر مطلب و مبحث مربوط اشراف دارند از کتاب‌های آموزشی و از درس‌نامه‌ها و جزوات کلاسی هم استفاده کنند.
  3. بعدازظهر همان روز شروع به تمرین درس‌هایی کنند که  آن روز مطالعه کرده‌اند (مانند حل تمرینات کتاب‌ درسی، حل نمونه‌سؤالات تشریحی کتاب‌های دوسالانه، حل نمونه‌سؤالات تستی و …)
  4. تلگرام کافه کنکور

 

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: