سلام خدمت همه ی دوستان کنکوری ، امیدوارم که هنوز از درس خوندن خسته نشده باشید و کم نیاورده باشید ! …. چی ؟!؟! .. خسته می شید ؟ بازدهی ندارید ؟! … خوب الان خدمتتون یک روش کاملا علمی در این مورد رو با زبون غیرعلمی ! توضیح میدیم.

ترتیب مطالعه دروس عمومی و اختصاصی کنکور

ساعات زیادی درس می خونم اما تمرکز ندارم …

این مشکل همه ی بچه ها هستش ، اگر شما هم دچارش هستید باید بگم که امری طبیعی هستش و باید با بررسی شرایط خودتون و راه کارهایی که ما میگیم اون رو اصلاح و برطرف کنید.

دلایل خیلی زیادی برای تمرکز وجود داره که ما قرار هستش تو این مطلب یکی از عوامل اون یعنی ” ترتیب مطالعه دروس عمومی و اختصاصی” رو توضیح بدیم.در مطالب بعدی هم بیشتر در مورد تمرکز بحث می کنیم.

خستگی هنگام مطالعه

شما زمانی که دارین یک درس عمومی مثل ادبیات رو مطالعه می کنید و یا زمانی که دارین یک درس اختصاصی مثل فیزیک رو می خونید قسمت های مختلف مغز شما داره این کار رو انجام میده.یکی از عوامل خستگی هم همین هستش.پس باید تنوع ایجاد کنیم تا هم ذهنمون خسته نشه و تنوع ایجاد کنیم.

ترتیب مطالعه دروس عمومی و اختصاصی

توصیه خیلی جدی ما این هستش که طول روز دروس متعددی رو در زمان های کوتاه و تعیین شده مطالعه کنید.روش درستش این هست که شما بیاید و یکی در میون دروس عمومی و اختصاصی در برنامه خودتون قرار بدید.به عنوان مثال :

من دانش آموز تجربی هستم ، صبح که پا میشم و ذهن آماده ای دارم با زیست شناسی شروع می کنم ، بعد که این برنامه اجرا شد و استراحت کردم دیگه باز زیست نمی خونم میام یک درس عمومی مثل عربی مثلا داخل برنامم قرار میدم …

همینطور برای بعد از ظهر که اگر یکم می خوابید و بلند میشید دوباره ذهنتون آماده هستش و یک درس اختصاصی مثل شیمی داخل برنامه قرار میدم و برای درس بعدی یک درس عمومی مثل ادبیات که تقریبا شب شده و یکم خسته شدیم … البته بگم فقط مثال بود این ! و این که تعداد درس های زیاد تری باید داخل برنامه باشه.

خلاصه : بهتر هستش یکی در میان دروس عمومی و اختصاصی در برنامه درسی قرار داده بشود .

در مطالب بعدی ، خیلی دقیق تر در مورد تمرکز و برنامه ریزی صحبت می کنیم . فکر کنم برای این نوشته کافی باشه و زیاد خستتون نکنیم ، همین نکته کوچک واقعا تاثیر خودشو میزاره.

به قول این برنامه کودک ها تا مطالب بعدی سایت شما را به خدای بزرگ و مهربان می سپاریم !!

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: