برای موفقیت در کنکور باید چند اصل مهم را مد نظر قرار داد:

success

یک‌برنامه‌ای بودن:

انتخاب یک برنامه‌ی واحد که پاسخ‌گوی نیازهای آموزشی بوده و اهرمی برای حرکت رو به جلو و کمک‌کننده باشد.

منابع مهندسی‌شده:

انتخاب منابع مطالعاتی مناسب برای مطالعه‌ی متعادل با حجم مناسب که دارای نکته‌ها، تمرین‌ها و تست‌هایی برای یادگیری بهتر باشد.

باور موفقیت:

باورها تعیین‌کننده‌ی اعمال و اعمال سازنده‌ی نتیجه‌ها هستند. پس اول باید باور کرد و باور محال بودن هر هدفی را فراموش کرد.

تلاش و پیوستگی:

تلاش کردن مهم است و ادامه دادن مهم‌تر. تا رسیدن به هدف باید ادامه داد و خسته نشد؛ زیرا نتیجه‌، حاصل تلاش است، نه چیز دیگر.

به‌روز بودن:

آشنایی با روش‌های مطالعه‌ی موفق و یادگیری از برترها، راه رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند. به‌روز بودن و شناخت روش‌های نوین برای یادگیری بهتر، عامل مهمی برای پیشرفت است.

همراهی و هم‌افزایی:

رشد و پیشرفت نیازمند همراهی و هم‌افزایی است. پرهیز از تکروی و همراهی با پدر و مادر و مشاور منجر به کسب نتایج بهتر می‌شود.

بزرگ شدن:

موفقیت‌ها از دل شکست‌ها بیرون می‌آیند. تا با چند مشکل واقعاً جالب برخورد نکنید، موفق نخواهید شد. برای بزرگ شدن و کسب تجربه نباید از شکست‌ها بترسید.

اهداف مشخص:

به هیچ وجه موفق نمی‌شوید مگر این‌که کاری را که انجام می‌دهید، دوست داشته باشید و هدفتان برای خودتان مهم باشد. پس در انتخاب هدف دقت داشته باشید.

متعادل بودن:

ایجاد تعادل در هر کاری مهم است. در درس خواندن و حل تمرین و تست باید تعادل برقرار کرد.‌ نباید از موفقیت‌ها مغرور شد و از شکست‌ها سرخورده. اصل مهم موفقیت، تعادل است.

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: