با بهره‌وری مناسب از زمان به موفقیت برسید

با آغاز سال تحصیلی جدید همه‌ی شما دانش‌آموزان در تلاش هستید تا به اهداف خود برسید اما در کنار این تلاش و کوشش باید بدانید که چگونه می‌توانید با توجه به زمانی که در اختیار دارید بیش‌ترین بهره‌وری را از کارها و عملکردهای خود داشته باشید. با به کار بستن و توجه به این موارد می‌توانید مسئول اوقات خود باشید و بر زمان فایق آیید.

download-5

۱) از دفتر برنامه‌ریزی استفاده کنید: با تکمیل این دفتر می‌توانید کارها و فعالیت‌های خود را اولویت‌بندی کرده و نقاط قوت و ضعف کار خود را به‌راحتی شناسایی کنید.

۲) هنگام اولویت‌بندی به فعالیت‌هایی که بازده یادگیری بالاتری دارند توجه کنید: برخی از فعالیت‌ها از قبیل بازگو کردن مطالب خوانده‌شده به دیگران، خلاصه‌نویسی و… یادگیری را دوچندان می‌کند؛ این موارد را به سایر عملکردهای خود سنجاق کنید.

۳) به چیزهایی که هم‌اکنون یاد گرفته‌اید فکر کنید: تأمل و تفکر بسیار لذت‌بخش است. روی آن‌چه یاد گرفته‌اید فکر کنید تا مطالب در ذهنتان تثبیت شوند.

۴) از فرصت‌های بسیار کوتاه بهره ببرید: برخی از این فرصت‌های کوتاه برای انجام کارهای کوتاه اما ضروری مهم و قابل استفاده هستند؛ مثلاً اگر در صف انتظار هستید با استفاده از ابزارهای مناسبی مثل فلش‌کارت یا خلاصه‌نویسی‌های خودتان به‌راحتی می‌توانید بر قدرت یادگیری خود بیفزایید.

تلگرام کافه کنکور

امتیاز شما از 1 تا 5
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید: